Wycieczka typograficzna do drukarni na Otwartej 12

Pierwsza edycja naszej typograficznej wycieczki wzbudziła duże zainteresowanie wśród studentów i pracowników IINiB. Dlatego, zgodnie z obietnicą, postanowiliśmy zorganizować kolejne odwiedziny w drukarni na ul. Otwartej 12, dla osób, które nie mogły się z nami wybrać poprzednio.

W imieniu Pana Macieja Zarańskiego, prezesa wrocławskiej Fundacji Klub Innowatora, zapraszamy serdecznie wszystkich studentów, pracowników i przyjaciół Instytutu Informacji Naukowej na wycieczkę do drukarni przy ul. Otwartej 12 we Wrocławiu.

Drukarnia przy Otwartej jest miejscem niezwykłym, gdyż stosowane są w niej techniki typograficzne, które dziś wyszły już z powszechnego użycia. Jest to jedno z ostatnich miejsc w Polsce, w którym wciąż praktykowany jest skład ręczny z metalowych czcionek. Będzie to więc swoista podróż w czasie, w trakcie której będzie okazja poznać warsztat drukarski wraz z licznymi maszynami i zobaczyć na żywo, jak powstają druki.

Naszym przewodnikiem i gospodarzem będzie opiekun oficyny przy ul. Otwartej – pan Maciej Zarański – drukarz, wydawca i pasjonat dawnych technik poligraficznych. Opowie o swojej pracy, drukarni i technikach, które wykorzystuje.

UWAGA! Aby wziąć udział proszę wpisywać się na listę dostępną w bibliotece INIB. Liczba miejsc ograniczona do 15 osób

Wycieczka odbędzie się w piątek 9 III 2018 r. Spotykamy się o godzinie 14:45 pod Szermierzem (pl. Uniwersytecki), skąd spacerem przejdziemy na ul. Otwartą 12, gdzie mieści się drukarnia.

Udział w wycieczce jest bezpłatny.

Wycieczka jest skierowana do wszystkich osób zainteresowanych typografią i drukarstwem. Drukarnia zaprasza również studentów PCiS i INiB do realizacji praktyk zawodowych lub podjęcia współpracy w formie stażu.

Serdecznie zapraszamy!